logo  www.egehaberleri.net 
atatürk
  • Uğur Böcekli Ayakkabılarım
  • Erenay; Renklerle Hayalimdeki Dünya
  • Güzüme Takılanlar 3
  • Gözüme Takılanlar 2
  • Uğur Böcekli Ayakkabılarım
  • Erenay; Renklerle Hayalimdeki Dünya
  • Güzüme Takılanlar 3
  • Gözüme Takılanlar 2

Kültür ve Sanat 

 

Sayısal Loto Süper Loto Şans Topu On Numara

 

Rüya Tabirleri

 

Tarihi Aygır Depolarında Ata Sporları Yaşatılacak

Tarihi aygır depolarında ata sporları yaşatılacak Osmanlı'ya at yetiştirmek üzere kurulan tarihi aygır depoları turizme kazandırılıyorSİVAS - Sivas'ta Osmanlı Devleti'nde orduya at yetiştirmek üzere kurulan tarihi aygır depoları, ata sporlarının ve geleneksel kültürün yaşatıldığı bir mekan...

Üst Geçitteki Sevimli Köpek İlgi Odağı Oldu

Cevizlibağ'da yaya üst geçidindeki merdivenlerde duran sokak köpeği, buradan geçenlerin ilgi odağı haline geldi.

Hiç Görmedikleri Uludağ a Teleferikle Çıktılar

Bursa merkez ve ilçelerinde daha önce Uludağ'ı hiç görmeyen bir grup öğrenci, Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün organizasyonuyla teleferiğe bindirilerek kayak şenliğine götürüldü.

İbb Çizgi Atölyesi ne Kayıtlar Başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Kültür AŞ'nin, genç yetenekleri desteklemek, karikatüre ve çizgi romana olan ilgiyi arttırmak amacıyla düzenlediği 'Çizgi Atölyesi'nde yeni dönem kayıtları başladı.

1. Uluslararası Avrasya Kitap Festivali"Ne Doğru

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Basın Yayın Birliği iş birliğiyle bu yıl ilk kez düzenlenen ve hazırlıkları tamamlanan 'Uluslararası Avrasya Kitap Festivali', 3 gün sonra Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde kitapseverlerle buluşacak.

Şanlıurfa da Umre Kafilesi Uğurlandı

'Peygamberler şehri' olarak nitelendirilen Şanlıurfa'da, umre kafilesi dualarla kutsal topraklara uğurlandı.

Öldür Beni Sevgilim" 1 Mart ta Vizyona Girecek

Başrollerini Murat Boz ve Seda Bakan'ın paylaştığı 'Öldür Beni Sevgilim' adlı film, 1 Mart'ta sinemaseverlerle buluşacak.

Bahar Havasında Penguenlerin Beslenme Keyfi

Bursa Hayvanat Bahçesi'nde diğer türlerinin aksine Güney Afrika'da yaşayan ve nesli tükenme tehlikesi altında bulunan Afrika penguenlerinin beslenmesi ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

En Uzun Süre Sahnelenen Türk Balesi: Harem

Ankara Devlet Opera ve Balesince sahnelenen ve bale ile klasik Türk müziğini buluşturan 'Harem', 20 yıldır kapalı gişe oynayarak en uzun süre sahnelenen ilk Türk balesi olma unvanı aldı.

Münip Utandı, Yavaşça nın Eserlerini Seslendirecek

Cemal Reşit Rey (CRR) Türk Müziği Topluluğu, Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça'nın eserlerinden oluşan bir repertuvarı sanatseverler için yorumlayacak.

Dezavantajlı Kişilere Evde Kuaförlük Hizmeti

Sivas'ın Zara ilçesinde başlatılan 'Bizi Bekleyen Birileri Var' projesi ile 3 ayda 680 kişiye evlerinde kuaförlük hizmeti verildi.