logo
atatürk
 • GALATA’nın Ruhu SANAT, Endamı SANATÇILAR…
 • Roza ve tüm çocuklar nefes alabilsin
 • Dikkat Kedi Çıkabilir!
 • Çiçek Pasajı
 • GALATA’nın Ruhu SANAT, Endamı SANATÇILAR…
 • Roza ve tüm çocuklar nefes alabilsin
 • Dikkat Kedi Çıkabilir!
 • Çiçek Pasajı

Moda 

 

Kapsül gardırop hazırlıyoruz! Kış gardırobunuzda olması gereken 10 parça

Kapsül gardırop hazırlıyoruz! Kış gardırobunuzda olması gereken 10 parça

"Bunu en son ne zaman giymiştim?", "Bunun modası geçti mi?", "Bunu satın almaya değer mi?" gibi düşüncelerinizden sizi kurtaracak bir kapsül gardırop hazırlayarak bir değil birkaç kışı kurtarabilirsiniz. Böylece hem hazırlanırken kendinize ekstra zaman yaratmış olursunuz, hem de israfı önleyerek doğaya ve banka hesabınıza büyük bir iyilik yapmış olursunuz. İşte sonbahar/kış gardırobunuzda mutlaka olması gereken, sizi asla yarı yolda bırakmayacak ve satın aldığınıza pişman etmeyecek 10 kurtarıcı parça! / Duygu Bay - PembeNar Özel

'Sanatı koluna, yıldızları ruhuna tak!'

'Sanatı koluna, yıldızları ruhuna tak!'

Gökçe Kömürcü Satı, Sanat Tarihi Lisans eğitimi ve İMA'da almış olduğu Moda Tasarım eğitimini birleştirerek, her daim içinde sanatın izlerini taşıyan tasarımlara yer vermeye devam ediyor. Aleyna Tilki, Burcu Güneş, Gülden Mutlu, Gökçe gibi kişiler tasarımlarını taşıyan bazı ünlü isimler arasında yer alıyor. 2021 için tasarlamış olduğu Zodiac çanta tasarımı farklı renk seçenekleri ile satışa çıktığı ilk haftada konuşulmaya başladı. Tasarımların ruhuna önem veren tasarımcı, incelikle işlediği çantalara anlam yüklemeyi bir görev kabul ediyor. Yaşayan ve tasarımları yaşatan kadınlarla bütünleştiğine inanıyor. Zodiac çanta bize ne anlatıyor? Aynı gökkubbe altında milyarlarca farklı yaşamdan birisin!Farklı yollardan geçen, farklı seçimler yapan burçlar kuşağından biriyiz!Her birimiz kendi ışığımızda, her birimiz kendi yolunda...Sanatı koluna, yıldızları ruhuna tak!

The Latest Thing Sonbahar/Kış 2020-21

The Latest Thing Sonbahar/Kış 2020-21

Moda dünyasındaki son trendlere olan ilgi her geçen gün artıyor ve The Latest Thing bütün parçalarıyla son trendleri yakalan ve kendi yorumuyla yansıtan bir marka olarak karşımıza çıkıyor. Sonbahar/Kış stilini en güzel şekilde gösteren bu yeni parçalara ise yine sezon trendleri ilham oluyor. Sakinlik hissi uyandıran pastel tonlarından, parlement mavisi, patlıcan moru ve mürdüm gibi canlı renklere kadar uzanan renk paleti sayesinde spor ayakkabı eşliğinde gündüz rahatlığına uyum sağlayan parçalar aynı zamanda sadece bir topuklu ayakkabıyla da gece şıklığını tamamlıyor. Aynı zamanda elbiselerde kullanılan farklı renklerdeki biye detayları renk bütünlüğü oluştururken kadife, deri, jakar, şifon ve saten gibi farklı kalitelerde kullanılan ve özel olarak tasarlanan baskılı kumaşlar The Latest Thing ruhunu yansıtıyor. The Latest Thing drape ve düğüm detaylarıyla dikkat çeken hareketli ve feminen parçaların yanı sıra Sonbahar/Kış sezonunda günlük stilinizde vazgeçmeyeceğiniz geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Özellikle kış sezonlarının vazgeçilmez ve en sıcak trendi triko The Latest Thing’in en yeni parçalarında karşımıza çıkıyor. İçinizi ısıtacak bu trend bluzların yanı sıra; vücudu saran, hatları belli eden, seksi bir o kadar da cool bir tarz yaratan elbiselerde karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda son zamanların en dikkat çeken diğer trendi ikili takımlarda yenilikler arasında yer alıyor. Günlük stilinde rahatlığa önem verenler içinse eşofman takımları ideal. İçinizi ısıtacak bir başka parça ise Puffer ceketler. Dinamik renk seçenekleriyle karşımıza çıkan bu model, kol detaylarıyla kış stilinize bambaşka bir detay katacak. Geçtiğimiz yaz sezonunun en trend parçalarından biri olanbatik desenlerde The Latest Thing Sonbahar/Kış sezonu parçalarında karşımıza çıkıyor. Samimi ve sıcak dokusuyla herkesi büyüleyen bu parçalar birbirinden şık tasarımlara sahip. The Latest Thing’in en ikonik parçası slip elbiseler de farklı detaylarıyla en yeni parçalar arasında olmaya devam ediyor. Helenistik havasını kullanılan büzgü, düğüm gibi detaylar ve ince ipli yakalarla yansıtan ve aynı zamanda her stile uygun bu model gardırobunuzun en kilit parçası olacak.

Yarı Değerli Taşlar Nelerdir? Taşların İsim Listesi İle Birlikte Özellikleri

Yarı Değerli Taşlar Nelerdir? Taşların İsim Listesi İle Birlikte Özellikleri

Yarı değerli olan taşlar kullanıldığı takı ürünlerine göre değerlendirilmekte olan taşlardır. Bunlar aynı zamanda kişilere çeşitli faydalarda sağlamaktadır. Yarı Değerli Taşlar Nelerdir? Yarı değerli taşlar oniks, ametist, akumarin, akik, kaplan gözü, turmalin ve kehribar şeklinde sıralanmaktadır. Bu taşların bazıları rahatsızlıklara ve ruhsal sorunlara iyi gelmektedir. Takı tasarımında genelde yarı değerli taşlar arasından en çok ametist, turmalin, ay taşı, pembe kuvars ile peridot kullanılmaktadır. Değerli taşların kullanıldığı takılarda genellikle ametist ile sitrin yarı değerli taşları takıya hareket katmak için kullanılmaktadır. Taşların İsim Listesi ile Birlikte Özellikleri Ametist Eflatun renkli olan yarı kıymetli taş türüdür. Ametist, mor ile menekşe renginin tonlarında olmaktadır. Türkçe ismi göz boncuğu anlamına gelmektedir. Ametist taşı strese, migrene ve akciğer hastalıklarına çok iyi gelir. Akuamarin Yarı kıymetli taşlardan biri olan berilin şeffaf ve de silikatlı bir türüdür. Aynı zamansa hegzagonal sistemlerde kristalleşir. Akuamarin sertliği 7,5 ile 8 arasında değişmektedir. Kimyasal formülü ise Be₃Al₂Si₆O₁₈ olmaktadır. Açık mavi ve ya mavimsi yeşil renktedir. Oniks Özelliklerine bakıldığı zaman gerçekte siyah ve ya gri renklerde olan bu taş açık renk bantlara sahiptir. Opak görünümlü ve cam kadar da parlaktır. Oniks taşının sertlik derecesi 7 olmaktadır. Oniks taşı en çok Mısır, İtalya, Madagaskar, Meksika, Çin Almanya ve Hindistan ülkelerinde çıkarılmaktadır. Kaplangözü Taş silika ve de demir oksit elementlerinin birleşmesinden meydana gelmektedir. Dayanıklı ve doğal bir formunda parlak olan taştır. Doğal olarak asimetrik desenleri ile sıcak renkleri nedeniyle farklı kombinasyonlarda kolay bir şekilde kullanılabilir. Kaplangözü taşının sertlik skalası 6,5 ile 7 civarındadır. Kalsedon/Kalseduan İsmini İstanbul Kadıköy‘ün antik çağdaki isminden (Kalkhedon) almış olan Kalsedon, kuvars ile opal liflerine sahiptir. Maviden beyaza giden farklı tonlara sahip bir silis yumrusudur. Bu taş yarı değerli süs taşı olarak kullanılmaktadır. Malakit/Malahit Yeşilin değişik tonlarını barındıran malakit taşı, süs taşı olarak kullanılmakta olup doğal bakır karbonat kristalidir. Yarı değerli bir taş olup bakır cevheri rengindedir. Malakit taşı, kristalleri iğne ya da kıl şeklindedir. Akil Taşı Akil taşı, estetik güzelliği ve yaydığı enerji nedeni ile birçok insan tarafından da çok sevilmektedir. Akik taşı isminin kökeni incelendiği zaman ismini Sicilya’da yer alan Achates Nehri’nden aldığına da inanılmaktadır.

MBFWI: Ceren Ocak İlkbahar/Yaz 2021

MBFWI: Ceren Ocak İlkbahar/Yaz 2021

Ceren Ocak İlkbahar/Yaz 2021 koleksiyonunu, uluslararası dijital platformlar üzerinden gerçekleşen Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında 16 Ekim Cuma günü sundu.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'da beşinci gün

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'da beşinci gün

16 Ekim 2020 Cuma: Sunucu: Asena Sarıbatur DICE KAYEK:(11:00) Canlı Yayın (Moda sohbeti): Moderatör:Anlam Arslanoğlu. Konuklar: Ayse Ege ve Ece Ege CEREN OCAK:(13:00) Runway Video Visual Stories Canlı Yayın (Moda sohbeti): Oğuz Erel, Ceren Ocak KITH&KIN:(14:30) Runway Video Visual Stories Canlı Yayın (Moda sohbeti): Metin Gürsoy, Sena Serra Kefeli CİHAN NACAR:(16:00) Runway Video Visual Stories Canlı Yayın (Moda sohbeti): Tülin Şahin ve Cihan Nacar MİİN by KADİR KILIÇ:(17:30) Runway Video Visual Stories Bant Yayını (Röportaj): Kadir Kılıç GLOBAL OUTLOOK: (19:30) Amy Juliette Lefevre ile Instagram Live https://www.instagram.com/lefevrediary/?igshid=1854d5k00gp5p M.O.F.C.:(20:30) Runway Video Canlı Yayın (Moda sohbeti): Moderatör: Pelin Kaya Konuklar: Ezgi Mola, Eda Güngör HAKAAN YILDIRIM: (22:00) Fashion Film Etkinliği videodan takip edebilir, detaylı bilgilere ve tüm yayın akışınawww.mbfwistanbul.comadresinden erişebilirsiniz.

MBFWI: Özgür Masur İlkbahar/Yaz 2021

MBFWI: Özgür Masur İlkbahar/Yaz 2021

Özgür Masur, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında 15 Ekim Perşembe günü İlkbahar/Yaz 2021 koleksiyonu defilesini geçekleştirdi. İlkbahar/Yaz 2021 hazır giyim koleksiyonunu markasının DNA’sında bulunan kadın silüetlerini birleştirdiği ışıltılı siluetlerle sunan Özgür Masur, pret-a-couture çizgisinde ilerlemeye devam ediyor.

MBFWI'nin dördüncü gününden satır başları

MBFWI'nin dördüncü gününden satır başları

Moda direktörü Ceylan Atınç'ın sunuculuğunu üstlendiği gün boyunca ayrıca "Global Outlook" başlığı altında global moda influencer'ı Veronica Ferraro ile bir moda sohbeti gerçekleştirildi. "Behind The Scenes" başlığı altında ise dördüncü günün konuğu, dijital Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul belgeselinin yönetmenliğini üstlenen Murathan Özbek'ti. Nihan Peker'in renk terapisi MBFWI kapsamında İlkbahar/Yaz 2021 defilesini gerçekleştiren Nihan Peker, koleksiyonunda dinamik ve renkli bir stil sundu. Tasarımlarında giyilebilir couture anlayışına daha sofistike ve modern şehirli bir yorum katan Peker, pandemi döneminde hazırlanan bu koleksiyonda daha genç ve daha ışıltılı bir siluete hayat verdi. Koleksiyona özel tasarlanan boya efektli desenlerin yanı sıra şeker pembesi, limon sarısı, turuncu, beyaz ve fuşyanın başrolde olduğu renk paleti, enerjik bir yazı müjdeledi. Tasarımlarda özellikle büyük etek formları, fiyonklar ve 3 boyutlu işlemeler dikkat çekti. Simay Bülbül'den "Hatun" koleksiyonu Uzun bir aranın ardından yeniden MBFWI podyumuna koleksiyonunu taşıyan Simay Bülbül, gelenekseli modernizmle birleştiren, Türk esintili "Hatun" koleksiyonunu sundu. "İhtirasları kadar, mücadeleleri, liderlikleri ve fedakarlıkları ile de tarihe iz bırakmış Türk hatunlardan" ilham alan Bülbül, böylelikle kadın hikayelerinden esinlenmeyi bu koleksiyonunda da sürdürdü. Tasarım kariyeri boyunca deri ve kumaşı birleştiren avangard bir çizgiyi sürdüren Simal Bülbül, bu sezon deriyi couture detaylarla bir araya getirdi. Deriyi el işlemesi şeklinde yorumlayan koleksiyonda parlak ve şık detaylar elegan zevklere sahip Simay Bülbül kadınına farklı bir bakış açısı vadediyordu. Özlem Kaya ve "Gücünün farkında kadınlar" İlkbahar/Yaz 2021 koleksiyonunda her kadının doğuştan bir güce sahip olduğuna vurgu yapan Özlem Kaya, "gücünün farkında olan kadınların" hikayesini anlattı. Hayata karşı tek başına durabilen kadınları, maskülen ruhu yansıtan ama bunu erkeğe özenen bir stille yapmaktan imtina eden ve kadını yücelten siluetlerle koleksiyonuna uyarlayan Kaya, bir hayalden yola çıkıyor: "Ya İstanbul'un eski semtlerinden birinde kahvehanelerin müdavimleri kadınlar olsaydı?" Sert ve dokulu kumaşlar, omuz detayları ve bu ayrıntılarla tezat yakalayan yumuşak, romantik ve uçuşan kumaşlar ile Özlem Kaya, günümüz sokak modasına da göz kırpan, dinamik, cesur ve özgüvenli bir kadını podyuma taşıdı. Özgür Masur'danprêt-à-couture koleksiyon Günün son defilesinde Özgür Masur'un İlkbahar/Yaz 2021prêt-à-couture koleksiyonu güçlü silüetleri markanın DNA'sındaki lüks algısıyla buluşturdu. Lüksü özümsemiş siluetler, markanın kimliğindeki couture kültüründen beslenen hazır giyim ruhunu ortaya koydu. Masur yazın renklerini ve geride bıraktığı taze hissi yansıtan bu koleksiyon, hiç bitmeyen bir yaz düşünü ardına alıyor. İçerisindeki "demi-couture" parçalar ile öne çıkan koleksiyon, kadınların özgün ve güçlü ruhuna hitap ediyor. Koleksiyondagümüş dokular, ışıldayan kumaşlar, hacimli silüetler, koleksiyonun temelini oluştururken sezon renkleri de vurgulanıyor. Etkinliği videodan takip edebilir, detaylı bilgilere ve tüm yayın akışınawww.mbfwistanbul.comadresinden erişebilirsiniz.

MBFWI: Özlem Süer İlkbahar/Yaz 2021

MBFWI: Özlem Süer İlkbahar/Yaz 2021

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un ilk sezonundan beri, desteklemek üzere seçtiği bir tasarımcının koleksiyonunu kendi ismiyle sunan Mercedes-Benz, bu sezon Türk moda tasarımının tecrübeli isimlerinden Özlem Süer'in meslek hayatındaki 30. yılını kutladı ve başarılı tasarımcının İlkbahar/Yaz 2021 koleksiyonunu "Mercedes-Benz presents Özlem Süer" ismiyle sundu.

MBFWI: Mehtap Elaidi İlkbahar/Yaz 2021

MBFWI: Mehtap Elaidi İlkbahar/Yaz 2021

Mehtap Elaidi, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında 14 Ekim Çarşamba günü İlkbahar/Yaz 2021 koleksiyonu defilesini geçekleştirdi.

 

Sayısal Loto Süper Loto Şans Topu On Numara

 

Rüya Tabirleri

 

   

   

   

  Ombre ve Ahmet Çoban

  Kuaför ve güzellik salonlarının pandemi döneminde uzun bir süre kapalı kalmasının ardından tekrardan hizmete girmesi ile birlikte birçoğumuz gidip gitmemekte kararsız kaldık. Bu dönemde Sevgili Ahmet Çoban, Garage Hair Repair Studio’da almış olduğu önlemlerle yine kadınların imdadına yetişmiş oldu. Geçen hafta Levent şubesine uğradığımda ben tüm işlemlerimi açık havada ve hijyenik bir şekilde gönül rahatlığıyla […]

  2019 2020 Sonbahar Kış Paris Couture Moda Haftası / Sokak Modası

  2019 2010 Sonbahar Kış Paris Couture Moda Haftası sokak modası görüntülerine galeriden ulaşabilirsiniz. Sezon trendi mini, hasır ve bel çantaları, kaba sandaletler, bermudalar, beyaz kemik gözlük, metalik çanta ve ayakkabılar, tulumlar, slip elbiseler ve şaldan bluzlar dikkat çekiyor.

  2019 Yaz Modası Şeffaf Ayakkabılar

  Bu sezon ayakkabılarda şeffaf detaylar dikkat çekiyor. Jimmy Choo, Prada, Alexander Wang, Chanel, Aquazzura, Christian Louboutin, Cult Gaia, Gianvito Rossi, Neous gibi markalar koleksiyonlarına ekledikleri modellerle bu trendi vurguluyorlar.

  2019 Yaz Modası Sepet Çantalar

  Yaz sezonunun vazgeçilmezi sepet çantalar bu sezon pek çok alternatif modeliyle karşımıza çıkıyor. Stil ikonu Jane Birkin’in yanından ayırmadığı piknik sepetleri, deri-sepet detaylı modeller dikkat çekiyor. Chloe, Loewe, Gucci, Aquazzura, Dolce Gabbana, Stella McCartney, Mark Cross gibi pek çok markanın sepet çanta modellerini galeriden inceleyebilirsiniz.

  Giambattista Valli x H&M Koleksiyonu

  H&M her yıl ünlü tasarımcılarla işbirliği yapmaya devam ediyor. Dün Cannes’da amfAR galasında Giambattista Valli x H&M ile işbirliğini duyurdu ve ilk görüntüler gelmeye başladı. Kendall Jenner, Chiara Ferragni, Ross Lynch, Chris Lee gibi ünlü isimler koleksiyondan giydikleri parçalarla dikkat çekti. Giambattista Valli x H&M koleksiyonunun sınırlı sayıda parçaları 25 Mayıs’da seçili H&M mağazalarında ve […]

  2019 Yaz Modası: Kargo Pantolon

  Kargo pantolonlar yenilenen model ve kumaşlarıyla 2019 yaz sezonu trendleri arasında yer alıyor. Bugüne kadar bu tarz cepli pantolonlar spor parçalarla kombinleniyordu. Şimdi ise ipek bir gömlek, ceket ve topuklu ayakkabı ile daha çok sevildi. Fendi, Ganni, Off White, Loewe, Tom Ford, gibi dünya markalarının 2019 koleksiyonlarında dikkatleri üzerine çeken kargo pantolonları Zara, Pull and […]

  2019 Yaz Ayakkabı Modası: Minimal Detaylar

  2019 ilkbahar yaz sezonunda ayakkabılar minimal tarzda karşımıza çıkıyor. Aslında bu tarz ince bantlı zamansız modeller hepimizin dolabında var. Hatta benim en favori modellerim arasında yer alıyor. Gianvito Rossi, Prada, The Row, Saint Laurent, Tibi, Beymen, Mango ve Zara gibi markaların metalik ve farklı renk alternatifleri ile hazırladığı 2019 yaz minimal ayakkabı modellerini galeriden iceleyebilirsiniz.