logo
atatürk
  • Seni Seviyorum !
  • Yarınsız Yaşamak
  • Yüzyılın Ajanı Çiçero
  • Sen özgür müsün?
  • Seni Seviyorum !
  • Yarınsız Yaşamak
  • Yüzyılın Ajanı Çiçero
  • Sen özgür müsün?

MANİSA 3 Günlük Tahmin

Gördes’te banka ve ATM’lerde bir metre kuralı

Gördes’te banka ve ATM’lerde bir metre kuralı

Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında Gördes’te banka ve ATM’lerde 1 metre kuralı göz önünde bulundurularak, şeritler çizildi.Manisa’nın Gördes ilçesinde banka ve ATM önlerinde alınan korona virüs tedbirlerine vatandaşlar kısa sürede uyum sağladı.

MABEM uzaktan eğitim sistemiyle öğrencilere hizmet veriyor

MABEM uzaktan eğitim sistemiyle öğrencilere hizmet veriyor

Manisa Büyükşehir Belediyesinin en önemli eğitim hizmetlerinden bir tanesi olan ve verdiği eğitim hizmetiyle bünyesinden binlerce başarılı öğrenci çıkaran MABEM, korona virüs tedbirleri kapsamında okulların kapanmasıyla birlikte uzaktan eğitim sistemine geçerek, öğrencilere hizmet vermeye devam etti.Tüm dünyayı etkileyen ve insan sağlığını ciddi şekilde tehdit eden korona virüs salgını nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı açıklama ile eğitim-öğretime zorunlu olarak ara verilmişti.

Manisa Valiliği denetimleri sıkı tutuyor

Manisa Valiliği denetimleri sıkı tutuyor

Manisa Valiliği tarafından korona virüs tedbirleri kapsamında yasak ve tedbirlere uymayanlar hakkında 6 Nisan Pazartesi günü itibariyle yapılan işlemler ile Vefa Sosyal Destek Gruplarının yaptığı yardımların bilgisi paylaşıldı.Korona virüs tedbirlerini aksaklık vermeden uygulanan Manisa’da 6 Nisan Pazartesi günü itibariyle yapılan çalışmalar Manisa Valiliği tarafından paylaşıldı.Sokağa çıkması yasak olan 144 kişiye cezai işlemYapılan açıklamada, Manisa’da korona virüs tedbirleri kapsamında 6 Nisan Pazartesi günü itibariyle, sokağa çıkma yasağını ihlal eden 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan 64 kişi ile 20 yaş altı 80 kişiye, genel tedbir kararlarını ihlal eden 62 iş yerine ve 281 kişiye cezai işlem uygulandığı bildirildi.Trafik uygulamalarında ise, 34 bin 593 araç ile araçlardaki 73 bin 832 kişinin kontrol edildiği kaydedilen açıklamada, trafik uygulamalarında 3 bin 34 aracın geri çevrildiği, 5 bin 312 kişinin de Manisa’ya girmesine izin verilmediği bildirildi.6 Nisan Pazartesi günü itibariyle Vefa Sosyal Destek Grupları tarafından 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan ve kimsesi olmayan 17 bin 567 vatandaşın talebinin karşılandığı açıklanırken, EİKP destek programı kapsamında ihtiyaç sahibi 34 bin 413 vatandaşa bin TL’lik nakdi yardımın evlerinde teslim edildiği bildirildi.

Başkan Çelik’ten pazar yeri incelemesi

Başkan Çelik’ten pazar yeri incelemesi

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, korona virüs tedbirleri kapsamında vatandaş yoğunluğunu azaltmak için haftanın 7 günü kurulan Perşembe pazarında incelemelerde bulunarak, vatandaşlara çağrıda bulundu.Şehzadeler Belediyesi korona virüs tedbirleri kapsamında pazar yerlerinde oluşan yoğunluğu azaltmak için Perşembe günleri kurulan pazarı haftada 7’ye, hafta sonlarında kurulan Alaybey ve Nurlupınar pazarlarını da birer günden ikişer güne çıkarmıştı.

Saruhanlı Devlet Hastanesi dezenfekte edildi

Saruhanlı Devlet Hastanesi dezenfekte edildi

Kent genelinde temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Saruhanlı Devlet Hastanesinde de dezenfekte uygulaması gerçekleştirdi.

Salihli’deki sarı kırmızılılar sağlık çalışanlarını unutmadı

Salihli’deki sarı kırmızılılar sağlık çalışanlarını unutmadı

Manisa’nın Salihli ilçesindeki sarı kırmızılı taraftarlar, yeni tip korona virüs salgını ile mücadele eden sağlık çalışanlarına koruyucu tulum desteğinde bulundu.Cüneyt Musal Başkanlığındaki Salihli Galatasaray Taraftarlar Derneği üyeleri, korona virüsle olan mücadelesinde en ön safta bulunan ve insan hayatına dokunan Salihli Devlet Hastanesi’nde görev yapan sağlık çalışanlarına koruyucu tulum desteğinde bulundu.

Bakan Koca az önce son rakamları açıkladı

Bakan Koca az önce son rakamları açıkladı

Türkiye'de korona virüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 725 oldu.

Alkol alan şahıslara sosyal mesafe cezası

Alkol alan şahıslara sosyal mesafe cezası

Manisa’nın Salihli ilçesinde yeni tip korona virüs tedbirlerine uymayan 3 kişiye 9 bin 450 lira ceza uygulandı.

Manisa'ya sağanak yağış uyarısı

Manisa'ya sağanak yağış uyarısı

Yapılan son değerlendirmelere göre Manisa ve çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Örnek uygulamayı Manisa başlattı, her fırında “Askıda ekmek var”

Örnek uygulamayı Manisa başlattı, her fırında “Askıda ekmek var”

Manisa’nın Salihli ilçesindeki ekmek fırınları, birlikteliğin, dayanışmanın önemine dikkat çekmek amacıyla yardımlaşma kültürünün en güzel temsili olan, veren el ile alan elin birbirini görmediği askıda ekmek uygulamasını yeni tip korona virüs salgınından dolayı hayata geçirdi.

Emeklilere 1000 TL bayram ikramiyesinin ödeme tarihleri belli oldu

Emeklilere 1000 TL bayram ikramiyesinin ödeme tarihleri belli oldu

12 milyon emekliye verilen 1000 liralık Ramazan Bayramı ikramiyesinde ödeme takvimi belli oldu.

 Manisa’da açıkta satılan 7 bin ekmeğe el konuldu

 Manisa’da açıkta satılan 7 bin ekmeğe el konuldu

Manisa’nın Salihli ilçesindeki Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yeni tip korona virüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında hijyen kurallarına aykırı olarak açıkta satılan 7 bin ekmeğe el konuldu.

 

Sayısal Loto Süper Loto Şans Topu On Numara

 

 

 

 

 

 

MURAT KONAN GÖREVDEN ALINDI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı , Hazine ve Maliye Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

İzmir'de kamyon ile otomobil çarpıştı: 1 ölü

 İzmir’in Aliağa ilçesinde Çanakkale-İzmir kara yolu üzerinde otomobil ile kamyonun çarpışması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi hayatını kaybetti.

ÖZGÜR ÖZEL: VİCDANİ, EŞİT VE DOĞRU BİR AF KANUNU ÇALIŞMASINI BERABER YAPALIM

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AK Parti ve MHP'yi kapsayıcı ve adil bir infaz düzenlemesi için muhalefet ile ortak çalışmaya çağırdı.

BERAT KANDİLİ'NDE DUALAR EVLERDEN YÜKSELDİ

Camilerdeki toplu ibadet ve faaliyetlere ara vermesinin ardından Manisa'da vatandaşlar Berat Kandili'nde evlerinde dua ederek Allah’tan şifa diledi.

MANİSA'DAKİ CEZAEVİ PERSONELLERİ 15 GÜN GÖREVDE 15 GÜN KARANTİNADA KALACAK

Yeni tip koronavirüs Covid-19 tedbirleri kapsamında Manisa’daki ceza infaz kurumlarında önlemler artırıldı. Yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında Manisa’daki ceza infaz kurumlarında önlemler artırıldı. Alınan tedbirler kapsamında cezaevi personeli 15 gün çalışma ve 15 gün karantinada kalma yöntemiyle evlerinden bir ay uzakta kalacak.

 

Manisa Haber, Manisadan Haberler, Manisada Askerlik, Kırkağaç Jandarma, Önce Vatan Dağı,Sarıkız, Çekirdeksiz Üzüm, Sard Antik Kenti, Mesir Macunu, Spil Dağı, Milli Park, Spil Parkı, Üzüm ve Tütün Üretimi, Soma Linyiti, Ağlayan Kaya, Nyobe, Kurşunlu Kaplıcaları, Muradiye Külliyeleri, Ulu Cami Külliyeleri, Vestel Fabrikaları, Salihli, Turgutlu, Akhisar, Gölmarmara, Selendi, Yeşilyurt Kasabası, Gördes, Kula, Sarıgöl, Kenan Evren, Sarıkız Maden Suyu, Eser Ürküt, Alierenin dünyası, alieren.eu